KEMET C440C684M5U5TA7200
Part No.:
C440C684M5U5TA7200
Description:
CER CAP 0.68UF 50V
Shipping
C440C684M5U5TA7200 Information
Series:
AxiMax 400 Comm Z5U
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.400" L (3.81mm x 10.16mm)