KEMET C440C103J5G5TA
Part No.:
C440C103J5G5TA
Description:
CAP CER 10000PF 50V C0G/NP0 AX
Shipping
C440C103J5G5TA Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.400" L (3.81mm x 10.16mm)