KEMET C430C392F1G5TA
Part No.:
C430C392F1G5TA
Description:
CAP CER AXL
Shipping
C430C392F1G5TA Information
Series:
AxiMax 400 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)