KEMET C430C224Z5U5TA
Part No.:
C430C224Z5U5TA
Description:
CAP CER 0.22UF 50V Z5U AXIAL
Shipping
C430C224Z5U5TA Information
Series:
AxiMax 400 Comm Z5U
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)