KEMET C420C105K5R5TA7200
Part No.:
C420C105K5R5TA7200
Description:
CAP CER AXL
Shipping
C420C105K5R5TA7200 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.100" Dia x 0.200" L (2.54mm x 5.08mm)