KEMET C410C683M5U5TA7200
Part No.:
C410C683M5U5TA7200
Description:
CAP CER 0.068UF 50V Z5U AXIAL
Shipping
C410C683M5U5TA7200 Information
Series:
AxiMax 400 Comm Z5U
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)