KEMET C410C152K2R5TA7200
Part No.:
C410C152K2R5TA7200
Description:
CER CAP
Shipping
C410C152K2R5TA7200 Information
Series:
AxiMax 400 Comm X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)