KEMET C410C104K5R5TA91707200
Part No.:
C410C104K5R5TA91707200
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R AXIAL
Shipping
C410C104K5R5TA91707200 Information
Series:
AxiMax 400 Auto X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)