TTM Technologies, Inc. C3A110650R0K5K5
Part No.:
C3A110650R0K5K5
Manufacturer:
TTM Technologies, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0502 (1406 Metric)
Description:
RES SMD 50 OHM 10% 1W 0502
Shipping
C3A110650R0K5K5 Information
Manufacturer:
TTM Technologies, Inc.
Series:
C3A
Package/Case:
0502 (1406 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Resistance:
50 Ohms
Tolerance:
±10%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
RF, High Frequency
Temperature Coefficient:
±300ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Supplier Device Package:
Ratings:
1106
Size / Dimension:
0.046" L x 0.025" W (1.17mm x 0.64mm)
Height - Seated (Max):
0.012" (0.31mm)