KEMET C356C184K2G5TA
Part No.:
C356C184K2G5TA
Description:
CAP CER RAD 180NF 200V C0G 10%
Shipping
C356C184K2G5TA Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.330" L x 0.200" W (8.38mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.400" (10.16mm)