KEMET C336C334J5G5TA
Part No.:
C336C334J5G5TA
Description:
CAP CER RAD 330NF 50V C0G 5%
Shipping
C336C334J5G5TA Information
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)