KEMET C336C224G1G5TA7301
Part No.:
C336C224G1G5TA7301
Description:
CAP CER 0.22UF 100V C0G/NP0 RAD
Shipping
C336C224G1G5TA7301 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)