KEMET C333C273G2G5TA
Part No.:
C333C273G2G5TA
Description:
CAP CER RAD 27NF 200V C0G 2%
Shipping
C333C273G2G5TA Information
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)