KEMET C333C103F5G5TA7301
Part No.:
C333C103F5G5TA7301
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C333C103F5G5TA7301 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.400" (10.16mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)