KEMET C331C432FAG5TA
Part No.:
C331C432FAG5TA
Description:
CAP CER RAD 4.3NF 250V C0G 1%
Shipping
C331C432FAG5TA Information
Capacitance:
4300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)