KEMET C331C333F5G5TA
Part No.:
C331C333F5G5TA
Description:
CAP CER RAD 33NF 50V C0G 1%
Shipping
C331C333F5G5TA Information
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)