KEMET C331C154J2G5TA
Part No.:
C331C154J2G5TA
Description:
CAP CER RAD 150NF 200V C0G 5%
Shipping
C331C154J2G5TA Information
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)