KEMET C330C684M5U5TA7303
Part No.:
C330C684M5U5TA7303
Description:
CAP CER 0.68UF 50V Z5U RADIAL
Shipping
C330C684M5U5TA7303 Information
Series:
GoldMax 300 Comm Z5U
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)