KEMET C330C681F1G5TA9170
Part No.:
C330C681F1G5TA9170
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C330C681F1G5TA9170 Information
Series:
GoldMax 300 Auto C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)