KEMET C330C274J1G5TA
Part No.:
C330C274J1G5TA
Description:
CAP CER RAD 270NF 100V C0G 5%
Shipping
C330C274J1G5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)