KEMET C330C184J1G5TA
Part No.:
C330C184J1G5TA
Description:
CAP CER RAD 180NF 100V C0G 5%
Shipping
C330C184J1G5TA Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.420" (10.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)