KEMET C330C103J1G5HA
Part No.:
C330C103J1G5HA
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C330C103J1G5HA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)