KEMET C328C273G2G5TA
Part No.:
C328C273G2G5TA
Description:
CAP CER 0.027UF 200V C0G/NP0 RAD
Shipping
C328C273G2G5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)