KEMET C327C124K3G5TA
Part No.:
C327C124K3G5TA
Description:
CAP CER RAD 120NF 25V C0G 10%
Shipping
C327C124K3G5TA Information
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.320" (8.13mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)