KEMET C326C106K3R5TA
Part No.:
C326C106K3R5TA
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER RAD 10UF 25V X7R 10%
Shipping
C326C106K3R5TA Information
Manufacturer:
KEMET
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)