KEMET C324C180FAG5TA
Part No.:
C324C180FAG5TA
Description:
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Shipping
C324C180FAG5TA Information
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)