KEMET C323C473KAG5TA
Part No.:
C323C473KAG5TA
Description:
CAP CER RAD 47NF 250V C0G 10%
Shipping
C323C473KAG5TA Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)