KEMET C323C473G1G5TA9170
Part No.:
C323C473G1G5TA9170
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C323C473G1G5TA9170 Information
Series:
GoldMax 300 Auto C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)