KEMET C323C220KDR5TA7301
Part No.:
C323C220KDR5TA7301
Description:
CAP CER 22PF 1KV X7R RADIAL
Shipping
C323C220KDR5TA7301 Information
Series:
GoldMax 300 Comm X7R HV
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)