KEMET C323C106M3R5TA
Part No.:
C323C106M3R5TA
Description:
CAP CER RAD 10UF 25V X7R 20%
Shipping
C323C106M3R5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.160" W (5.08mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.300" (7.62mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)