KEMET C322C103M1R5TA
Part No.:
C322C103M1R5TA
Description:
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Shipping
C322C103M1R5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)