KEMET C321C393GAG5TA
Part No.:
C321C393GAG5TA
Description:
CAP CER 0.039UF 250V C0G/NP0 RAD
Shipping
C321C393GAG5TA Information
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)