KEMET C321C104Z5U5TA
Part No.:
C321C104Z5U5TA
Description:
CER CAP
Shipping
C321C104Z5U5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm Z5U
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.250" (6.35mm)