KEMET C320C184G3G5TA
Part No.:
C320C184G3G5TA
Description:
CAP CER 0.18UF 25V C0G/NP0 RAD
Shipping
C320C184G3G5TA Information
Capacitance:
0.18 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)