KEMET C320C182G5G5TA
Part No.:
C320C182G5G5TA
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C320C182G5G5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)