KEMET C320C103KDR5HA
Part No.:
C320C103KDR5HA
Description:
CAP CER 10000PF 1KV X7R RADIAL
Shipping
C320C103KDR5HA Information
Series:
GoldMax 300 Comm X7R HV
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)