KEMET C317C910JAG5TA
Part No.:
C317C910JAG5TA
Description:
CAP CER 91PF 250V C0G/NP0 RADIAL
Shipping
C317C910JAG5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
91 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)