KEMET C317C472J5G5TA7301
Part No.:
C317C472J5G5TA7301
Description:
CAP CER 4700PF 50V C0G/NP0 RAD
Shipping
C317C472J5G5TA7301 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)