KEMET C316C473M5U5TA7301
Part No.:
C316C473M5U5TA7301
Description:
CER CAP
Shipping
C316C473M5U5TA7301 Information
Series:
GoldMax 300 Comm Z5U
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)