KEMET C316C202F3G5TA
Part No.:
C316C202F3G5TA
Description:
CAP CER 2000PF 25V C0G/NP0 RAD
Shipping
C316C202F3G5TA Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)