American Electrical Inc. C25A2P-489
Part No.:
C25A2P-489
Manufacturer:
American Electrical Inc.
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 25A 240VAC
Shipping
C25A2P-489 Information
Manufacturer:
American Electrical Inc.
Series:
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
25A
Voltage Rating - AC:
240 V