KEMET C2225C474K2RAL7800
Part No.:
C2225C474K2RAL7800
Description:
CAP CER 0.47UF 200V X7R 2225
Shipping
C2225C474K2RAL7800 Information
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)