KEMET C2225C474JBRAC7800
Part No.:
C2225C474JBRAC7800
Description:
.470UF 630V
Shipping
C2225C474JBRAC7800 Information
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)