KEMET C2225C392KGGACAUTO
Part No.:
C2225C392KGGACAUTO
Description:
CAP CER 2225
Shipping
C2225C392KGGACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)