KEMET C2225C153MDGACTU
Part No.:
C2225C153MDGACTU
Description:
CAP CER 2225
Shipping
C2225C153MDGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)