KEMET C2225C105KARALTU
Part No.:
C2225C105KARALTU
Description:
CAP CER 2225
Shipping
C2225C105KARALTU Information
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)