KEMET C2225C103K2GAL7800
Part No.:
C2225C103K2GAL7800
Description:
CAP CER 10000PF 200V NP0 2225
Shipping
C2225C103K2GAL7800 Information
Series:
SMD Comm C0G SnPb
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.220" L x 0.252" W (5.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)