KEMET C2220X334KCRACAUTO
Part No.:
C2220X334KCRACAUTO
Description:
CAP CER 2220 FT
Shipping
C2220X334KCRACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R HV Flex
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)