KEMET C2220X105MARACAUTO
Part No.:
C2220X105MARACAUTO
Description:
CAP CER 2220 FT
Shipping
C2220X105MARACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R Flex
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)