KEMET C2220C821MZGAC7800
Part No.:
C2220C821MZGAC7800
Description:
CAP CER 820PF 2.5KV NP0 2220
Shipping
C2220C821MZGAC7800 Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2500V (2.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)